X
سوالات متداول درباره فرش بوم
خرید از فرش بوم چه مزایایی دارد؟
فرش بوم با برگزاری نمایشگاه های عرضه ی مستقیم فرش دستباف ایرانی امکان مشاهده، مقایسه و خرید از میان بیش از 700 تخته فرش گلچین شده از بهترین تولیدکنندگان هر منطقه فرشبافی را فراهم می آورد.
چطور می توانیم از زمان و مکان برگزاری نمایشگاه ها اطلاع یابیم ؟
نمایشگاه ها به صورت دو روزه و معمولاً ماهانه برگزار می شوند. مخاطبان فرش بوم می توانند از طرق زیر از زمان و مکان برگزاری نمایشگاه اطلاع یابند:
صفحه اینستاگرام فرش بوم:
کانال تلگرام فرش بوم:

سامانه پیامکی فرش بوم:

متقاضیان دریافت پیامک می توانند با ارسال نام و شماره تماس خود به شماره همراه 09123034979 و یا تماس با دفتر فرش بوم در سامانه دریافت پیامک ثبت نام نمایند.

مکان برگزاری نمایشگاه ها ساختمان آرشیو ملی واقع در اتوبان شهید حقانی است.

برای دیدن مکان نمایشگاه کلیک کنید
آیا با وجود اطلاعات فنی کم درباره فرش می توانیم خرید مطمئنی داشته باشیم ؟
بله، مشاورین فرش بوم در روزهای نمایشگاه به صورت حضوری و در سایر روزها به صورت تلفنی می توانند شما را درخرید فرش راهنمایی کرده و اطلاعات مختصرو مفیدی دراخنیار شما قرار دهند.
آیا تمامی فرش های ارائه شده در صفحات مجازی فرش بوم در نمایشگاه نیز موجود می باشند؟
تصاویر ارائه شده در صفحات مجازی فرش بوم تنها نمونه ای از صدها فرش موجود در نمایشگاه ها می باشند. همچنین ممکن است تا زمان نمایشگاه برخی از این فرش ها توسط خود تولیدکنندگان به فروش رفته و البته تعداد دیگری جایگزین شوند. لذا مجموعه فرش بوم توصیه می نماید متقاضیان برای تصمیم گیری بهتر حتماً به نمایشگاه مراجعه نموده و مجموعه ای بی نظیر از فرش های زیبا را از نزدیک مشاهده نمایند.
آیا فرش بوم در سایر شهرها به جز تهران نمایشگاه برگزار می نماید؟
درحال حاضر متاسفانه امکان برگزاری نمایشگاه در سایر شهرها برای ما وجود ندارد، اما علاقه مند هستیم که درصورت امکان به زودی در شهرهای دیگر نیز نمایشگاه برگزار نماییم.
آیا امکان خرید غیرحضوری و ارسال به تهران یا شهرستان ها وجود دارد؟
فرش بوم خرید فرش به صورت غیرحضوری را به هیچ عنوان توصیه نمی کند، فرش کالایی است که باید از نزدیک لمس و دیده شود چرا که ممکن است رنگ ها و اندازه ها در تصاویر واقعی و واضح نباشند. اما خریداران پس از خرید حضوری درصورت تمایل می توانند مسئولیت ارسال فرش خود را به فرش بوم واگذار نمایند.
چرا قیمت فرش ها را قبل از نمایشگاه اعلام نمی کنید؟
فرش بوم برگزارکننده ی نمایشگاه های عرضه مستقیم فرش می باشد و قیمت گذاری توسط خود تولیدکنندگان و در زمان نمایشگاه انجام می پذیرد. به همین علت همکاران ما قیمت ها را قبل از نمایشگاه نمی دانند، اما فرش بوم به خریداران خود اطمینان می دهد به علت حذف واسطه ها قیمت های ارائه شده در نمایشگاه مناسب تر از بازار می باشد.
آیا امکان خرید اقساطی در فرش بوم وجود دارد؟
فرش بوم وجوه فرش های فروخته شده را به صورت نقدی به تولیدکنندگان پرداخت می نماید بدین جهت فروش در نمایشگاه ها فقط به صورت نقدی می باشد اما برای عزیزانی که مبلغ کافی همراه خود ندارند این امکان فراهم است که 30 % مبلغ کل خرید را در روز نمایشگاه پرداخت نموده و با تسویه حداکثر تا 10روز پس از پایان نمایشگاه فرش خود را تحویل بگیرند.
آیا فرش بوم فرش دست دوم خریداری یا معاوضه می نماید؟
فرش بوم فرش های نمایشگاه را از به طور مستقیم از خود تولیدکنندگان تهیه می نماید . بنابراین همه فرش های موجود در نمایشگاه ها کاملاً نو هستند در نتیجه امکان خرید یا معاوضه فرش دست دوم وجود ندارد.
آیا امکان سفارش بافت در مجموعه فرش بوم وجود دارد؟
سفارش بافت فرش به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا از آنجا که بافت فرش دستباف طی یک فرآیند سنتی انجام می شود ممکن است در مدت زمان بافت ، رنگ ، ابعاد، کیفیت فرش تفاوت هایی بین سفارش داده شده و فرش تحویل گرفته شده ایجاد شود که گاهی جبران ناپذیر است .سوالات مربوط به فرش
کدام گونه های فرش در نمایشگاه فرش بوم موجود هستند؟
فرش بوم امکان مشاهده و مقایسه ی بیش از 30 گونه فرش عشایری و شهری را در یک مکان و زمان برای مشتریان فراهم آورده است. گونه های عشایری شامل سیرجان، آذربایجان، کردستان، خراسان، بختیاری، قشقایی، بیجار، ملایر، ورامین، نهاوند، ترکمن، فراهان، لرستان، بلوچی و... گونه های شهری شامل تبریز، بیجار، قم، اصفهان، مشهد ،سنندج، ایلام، کرمان، کاشان، نایین و...
حدود قیمت فرش های موجود در نمایشگاه چقدر است؟
قیمت فرش های موجود در نمایشگاه باتوجه به عوامل متعددی مانند گونه فرش، جنس چله و پرز و اندازه آن تعیین می گردد. همچنین ممکن است بین دو فرش که ظاهر کاملاً مشابهی دارند؛ یکی به دلیل بافت سالم تر و مرغوب تر قیمت بالاتری داشته باشد.به طور کلی قیمت فرش ها از زیر یک میلیون تومان شروع می شود.
فرش های موجود در نمایشگاه چه ابعادی دارند؟؟

ذرع چارک: زیر 1 متر


ذرع و نیم: 1تا2 متر


قالیچه:حدوداً 3 متر


پرده: حدوداً 4 متر


شش متری و بزرگ تر از آن


کناره: فرش هایی با عرض کمتر از1متر و طول بیشتر از 2متر

جنس چله و پرز فرش های موجود از چیست؟
فرش های موجود در نمایشگاه فرش بوم دارای جنس های متفاوتی هستند جنس چله فرش ها از نخ، پشم، ابریشم بوده و جنس پرز آنها از پشم، کرک و ابریشم است.
در فرآیند رنگرزی فرش های موجود در نمایشگاه از چه نوع رنگی استفاده شده است؟
جنس رنگ های استفاده شده در فرش های عشایری معمولاً گیاهی بوده و در فرش های شهری صنعتی می باشد. رنگ های گیاهی از مواد طبیعی مانند روناس برای رنگ قرمز، پوست گردو برای رنگ قهوه ای، نیل برای رنگ آبی و اسپرک برای رنگ زرد به دست می آید.
رجشمار ( تراکم) فرش های موجود در نمایشگاه در چه محدوده ای است؟
رجشمار فرش های عشایری موجود در نمایشگاه معمولاً در بین 25 تا 35 و فرش های شهری بین 50 تا 120 می باشد.
اصطلاح تراکم فرش در نوع فرش ماشینی به کار می رود و معادل این اصطلاح در فرش دستباف رجشمار می باشد.
وزن فرش های موجود در نمایشگاه حدوداً چقدر است؟
باتوجه به گونه ی فرش متفاوت است و به ازای هر مترمربع می تواند بین 2.5 تا 4.5 کیلوگرم باشد.
آیا فرش های موجود در نمایشگاه فرش بوم دستباف هستند؟
بله، تمامی فرش های موجود درنمایشگاه و یا صفحات مجازی فرش بوم دستباف می باشند و فرش ماشینی در حوزه کاری فرش بوم قرار ندارد.
دی ان ان